Chelatacja

Terapia chelatowa (chelatacja), wykorzystuje w swym działaniu kwas wersenowy (inaczej EDTA). Działanie EDTA polega przede wszystkim na usuwaniu z organizmu metali ciężkich, które dostają się do niego wraz z zanieczyszczonym powietrzem, wodą oraz pożywieniem, a następnie z krwią docierają do wszystkich narządów wewnętrznych i łączą się z różnymi komponentami komórek, uszkadzając je lub znacznie upośledzając ich funkcje, aż do wystąpienia szeregu groźnych chorób i zaburzeń. EDTA swoim działaniem powoduje także oczyszczanie naczyń krwionośnych ze złogów wapniowo-cholesterolowych. Właśnie te miażdżycowe złogi w tętnicach organizmu utrudniają przepływ krwi, a przez to doprowadzanie tlenu i związków odżywczych do tkanek i komórek.

W dni w których nie stosuje się EDTA zaleca się przyjmowanie multiwitaminy z dużą ilością: żelaza, wapnia, magnezu cynku. Przykładowe suplementy wspomagające usuwanie metali ciężkich z organizmu: zielona herbata, logiq, kurkuma, czarny orzech, liść oliwny, olejek z oregano, kwas omega-3, colostrum.

Po zabiegu pacjent powinien wypić dodatkowo 1 litr płynu, ponieważ podczas procesu usuwania szkodliwych metali nerki potrzebują zwiększonej ilości płynów.
EDTA bardzo słabo chelatuje jednak rtęć, która zaburza wydzielanie dopaminy, zwanego hormonem szczęścia. Najskuteczniejsza w walce z nadmiarem rtęci w organizmie jest natomiast terapia kwasem alfa-liponowym.Kontakt

  • Telefon

    661 170 539
  • Telefon

    577 897 596
  • Email

    detoksykacja.com.pl@gmail.com
  • Serdecznie zapraszam do kontaktu, bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Mam duże doświadczenie w walce z uzależnieniem!