Korzeń Kudzu

Nałóg to choroba jak każda inna. Każdą chorobę powinno się leczyć, dlatego dla uzależnionego zawsze istnieje pomoc. Pierwszym krokiem w walce z nałogiem alkoholowym lub narkotykowym powinna być odpowiednia detoksykacja organizmu. Oczyszczenie z toksyn jest bardzo ważne, aby uzależniony nabrał sił do poradzenia sobie z problemem.

Istnieją różne metody leczenia choroby alkoholowej i narkotykowej. Nie zawsze trzeba uciekać się do leczenia psychiatrycznego i przyjmowania środków farmakologicznych. Nie dla każdego jest to wskazane. Osoby skłonne do uzależnień mogą popaść w kolejne – uzależnienie od substancji psychotropowych.

Wiele właściwości leczniczych posiadają również środki naturalne. Medycyna alternatywna znajduje coraz większe grono zwolenników, którzy potwierdzają zbawienne działanie różnych ziół i ich pochodnych. Dlatego warto spróbować skorzystać z naturalnej apteki.

Właściwości lecznicze posiada niewątpliwie kudzu. To roślina posiadająca substancje, które redukują potrzebę sięgnięcia po alkohol. Istnieją podejrzenia, że to również bardzo dobrze wpływa na osoby uzależnione od narkotyków czy też nikotyny.

Kudzu to nazwa tak zwanego opornika lub ołownika łatkowatego. Jego korzeń stosowany jest w medycynie chińskiej. Używa się go w postaci naparów wodnych oraz wyciągów, które leczą cukrzycę, migreny, alergie, a także inne dolegliwości, np. żołądkowo-jelitowe. Niedawno odkryto, że kudzu pomaga również w walce z nałogami.

Dowiedziono tego w badaniach na zwierzętach, u których wyciąg z korzenia kudzu wykazał zdolność ograniczania ilości spożywanego alkoholu etylowego. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że roślina ta zawiera flawonoidy takie jak daidzyna, daidzenia i pueraryna. Wykazano, że szczury doświadczalnie uzależnione od alkoholu zmniejszały picie o aż 82%.

Te wstępne badania potwierdzono również na ludziach. Eksperyment dla ochotników obejmował 14 osób pijących w sposób szkodliwy. Naukowcy opracowali wyciąg w kapsułkach, który po 7 dniach podawania preparatu wykazał zmniejszenie wypijanego przez uczestników alkoholu o około 40%.

Istnieją dwa hipotetyczne mechanizmy działania kudzu. Po pierwsze – zatrzymanie przemiany etanolu na etapie aldehydu octowego, związku odpowiadającego z powstawanie tak zwanego kaca. Po drugie – izowflawonoidy zawarte w kudzu stymulują wydzielanie dopaminy i serotoniny, inaczej zwanych jako „hormony szczęścia”. Powodują one uczucie podobne do tych, które pojawia się po spożyciu alkoholu, co niweluje potrzebę sięgnięcia po używkę.

Korzeń kudzu można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, aptekach oraz zielarniach. Ważne, aby przed skorzystaniem z tego suplementu zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami i zaleceniami dotyczącymi stosowania. Jeśli chcesz sobie pomóc bez pomocy leków psychotropowych – spróbuj zaufać sile natury. Ale najpierw zadbaj o odpowiedni detoks. Oferujemy wlewy witaminowe, uzupełnienie elektrolitów, soli fizjologicznych czy glukozy w wysoce biodostępnej formie kroplówek. Pomożemy Ci w tej walce, skontaktuj się z nami.

Potrzebujesz pomocy?
ZADZWOŃ DO NAS
KONTAKT

TELEFON

E-MAIL

Pracujemy 24h / 7 dni w tygodniu

Robimy to dla Ciebie!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych Polityka Prywatności

    Polityka Prywatności

    Projekt i realizacja: BoostWeb.pl