Detoks alkoholowy

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Nas!

Oferujemy detoks alkoholowy, który obejmuje

  • Nawadnianie oraz uzupełnianie elektrolitów oraz podawanie leków na trawienie i przeciwwymiotnych;
  • Dostarczenie witamin z grupy B, mikroelementów oraz beta-blokerów (w przypadku pobudzenia układu współczulnego u pacjenta);
  • Podanie benzodiazepin pomagających zwalczyć zespół abstynencyjny.
Odtrucie alkoholowe wymaga podjęcia wielu spójnych działań, jeśli ma być skuteczne. Samo nawodnienie i usunięcie alkoholu z organizmu nie wystarcza, dlatego ważne jest też przyjęcie przez pacjenta leków łagodzących skutki stanu odstawienia.

Przebieg detoksu alkoholowego

Nasze usługi w zakresie odtrucia alkoholowego są dostępne w Poznaniu i okolicach. Przed rozpoczęciem detoksu przeprowadzamy z Państwem wywiad dotyczący podstawowych informacji, takich jak: wiek, stan zdrowia oraz problemy zdrowotne. Wykonywane są również pomiary parametrów życiowych (ciśnienie, cukier, poziom alkoholu). Pozwala to uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Dzięki tym informacjom do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i wtedy ustalamy przebieg odtrucia tak, aby zmniejszyć jego negatywne objawy. Po wykonanym detoksie służymy poradami dla pacjentów oraz dla ich rodzin. Odtrucie alkoholowe organizmu to pierwszy krok do poprawy naszego zdrowia i jakości życia. Detoks jest wykonywany w domu pacjenta.

Kiedy należy wykonać detoks alkoholowy?

  • W przypadku chęci zaprzestania długotrwałego spożywania alkoholu (pomaga złagodzić skutki odstawienia);
  • Jeżeli po odstawieniu alkoholu występują objawy zespołu abstynencyjnego (takie jak skoki ciśnienia krwi, pocenie, nudności i wymioty, skurcze mięśni, drgawki, bezsenność, stany lękowe i depresyjne, omamy, majaczenia);
  • Przed rozpoczęciem terapii odwykowej.
Odtruwanie alkoholowe realizowane przez naszą placówkę ma pomóc pacjentom w Poznaniu i Wielkopolsce w zwalczaniu skutków nadużywania napojów alkoholowych oraz walce z uzależnieniem. Ważnym elementem naszych działań jest wsparcie psychologiczne dla osób uzależnionych i ich rodzin. Należy zauważyć, że najbliżsi są często współuzależnieni, więc choroba ta wpływa na wszystkich członków rodziny. Detoks alkoholowy ma pomóc im w rozpoczęciu nowego etapu w życiu, ponieważ odtrucie umożliwiaj spojrzenie na przyszłe szanse i możliwości z nowej perspektywy.
 

Cena detoksu alkoholowego

Cena odtrucia alkoholowego zależy w głównej mierze od miejsca zamieszkania pacjenta, ponieważ musimy uwzględnić koszt dojazdu i powrotu naszych specjalistów. W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Działamy w Poznaniu i okolicach, a także w całym województwie.

KONTAKT

TELEFON

E-MAIL

Pracujemy 24h / 7 dni w tygodniu

Robimy to dla Ciebie!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych Polityka Prywatności